GEOMETRİ PDF İNDİR

GEOMETRİ PDF İNDİR

yks geometri pdf

“Öğrenmek ve kendisini geliştirmek isteyen adayın gerekli olan bilgileri elde etmesi sonrasında ise tecrübeye sahip olması şarttır.”

Okuldaki ders sınavlarına ve YKS denemelerine gireceğiniz bu yoğun tempolu dönemde, sınav sonuçlarında inişler çıkışlar yaşanabilir.Bu dönem YKS’ye hazırlıklı girmek istediğiniz bir dönem.

Ama YKS’ye hazır girmek isterken, o hazırlığı rahat mı yapacaksınız? Yoksa zorlanacak mısınız?

Elektronik ortamda bilgi toplama suretiyle çalışmak eksikliklerinizi, hatalarınızı en aza indirgeyen sizleri bu yönde daha rahat hazırlanmanızı destekleyici önemli bir alternatif ders çalışma yöntemidir.

İnternetten rahatlıkla ulaşabileceğiniz TYT-AYT soru bankası-konu anlatımlı kitapları, ders notları gibi ilgili birçok dökümanı indirip eksik gördüğünüz yada üzerinden geçmek istediğiniz konuları tamamlayabilirsiniz.

Geometrik görüş ve seziş yeteneğinin geliştirilmesi için kişiye bol sayıda “çözülmüş problem” incelenmesi gerektiğini bildiğimizden, soruların çözümünü açık olarak göstermek istedik.

Atacağımız ilk doğru adım, sonraki konuyu daha kolay öğrenmek için bize fırsat sunacaktır.Bunun için geometrinin ilk konularını çok önemsiyoruz.Özellikle üçgenler konusunu öğrenebilirsek, dikdörtgen-kare, dörtgenler, yamuk, paralelkenar, deltoid, çokgenler, çemberler konusu karşımıza çıktığı zaman bu konuların anlaşılması kolaylaşacaktır.

Matematik-Geometri testlerini önce kendinizin çözmeye çalışmasını tavsiye ediyoruz.Problemin derinine inip çözdükten sonra zaten sorunları ortadan kaldıracaksınız.Takıldığınız problemi ise tekrar tekrar kontrol etmeli, nerede hata yaptığınızı tespit etmelisiniz.

Eğer tespiti ne kadar çok kendi kendinize deneyimleyebilirseniz, soruları çözme ihtimaliniz o kadar yüksek olacaktır.

Hazırlamış olduğumuz tamamı çözümlü geometri testleri ile geometri formülleri ve ispatlarının sistematik bir şekilde kolaydan zora doğru, ayrıntılı, anlaşılır bir anlatım olmasına dikkat ettik.Geometri PDF dosyasına aşağıdaki indir butonuna tıklayarak erişebilirsiniz.

pdf indir

YKS-TYT-AYT Geometri Soru Bankası.pdf

(Ürün inceleme dosyası-Kitap içerisinden alıntı sayfalar)

GEOMETRİ TEST PDF İNDİRDoğruda Açılar Test-1.pdf

Doğruda Açılar Test-2.pdf

Üçgende Açılar Test-1.pdf

Üçgende Açılar Test-2.pdf

Dik ve Özel Üçgenler Test-1.pdf

Dik ve Özel Üçgenler Test-2.pdf

İkizkenar Üçgen Test-1.pdf

İkizkenar Üçgen Test-2.pdf

Eşkenar Üçgen Test-1.pdf

Üçgende Alan Test-1.pdf

Açı-Kenar Bağıntıları Test-1.pdf

Üçgende Açıortay Bağıntıları Test-1.pdf

Çokgenler Test-1.pdf

Yamuk Test-1.pdf

Çemberler Test-1.pdf