GEOMETRİ PDF İNDİR

GEOMETRİ PDF İNDİR

yks geometri pdf

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Öğrenmek ve kendisini geliştirmek isteyen adayın gerekli olan bilgileri elde etmesi sonrasında ise tecrübeye sahip olması şarttır.

Okuldaki ders sınavlarına ve YKS denemelerine gireceğiniz bu yoğun tempolu dönemde, sınav sonuçlarında inişler çıkışlar yaşanabilir.Bu dönem YKS’ye hazırlıklı girmek istediğiniz bir dönem.

Ama YKS’ye hazır girmek isterken, o hazırlığı rahat mı yapacaksınız? Yoksa zorlanacak mısınız?

Elektronik ortamda bilgi toplama suretiyle çalışmak eksikliklerinizi, hatalarınızı en aza indirgeyen sizleri bu yönde daha rahat hazırlanmanızı destekleyici önemli bir alternatif ders çalışma yöntemidir.

İnternet’ten rahatlıkla ulaşabileceğiniz TYT-AYT soru bankası-konu anlatımlı kitapları, ders notları gibi ilgili birçok dökümanı indirip eksik gördüğünüz yada üzerinden geçmek istediğiniz konuları tamamlayabilirsiniz.

Daha yarım giden, yürümeyen, bir türlü bitirilemeyen ders konuları okuldaki sınavlarda, tyt-ayt denemelerinde bu konularla ilgili sorularla tekrardan yüzleştiğimizde bu bize çaresizlik hissi verebilir.

Vazgeçme yani artık çoktandır ders çalışıyorum ama yapamıyorum. Artık ben bundan vazgeçiyorum hissi ve artık salıverdim gitti. Sınav sonucum ne olacak olursa olsun diyebiliriz.

Biz belki de eller havaya yapıyoruz.Laylaylom diyoruz.

Ama öyle bir noktaya ilerliyoruz ki… Benim dersdeki başarım bu.Bunun üzerine ne yapabilirim? Nasıl başarabilirim? Yada başarımı nasıl yukarıya taşıyabilirim? Soruları sorulmadan devam edilirse bu bize YKS’de kayıplar getirecek. 

Geometrik görüş ve seziş yeteneğinin geliştirilmesi için kişiye bol sayıda “çözülmüş problem” incelenmesi gerektiğini bildiğimizden, soruların çözümünü açık olarak göstermek istedik.

Atacağımız ilk doğru adım, sonraki konuyu daha kolay öğrenmek için bize fırsat sunacaktır. Bunun için geometrinin ilk konularını çok önemsiyoruz. Özellikle üçgenler konusunu öğrenebilirsek dikdörtgen-kare, dörtgenler, yamuk, paralelkenar, deltoid, çokgenler, çemberler konusu karşımıza çıktığı zaman bu konuların anlaşılması kolaylaşacaktır.

Matematik-Geometri testlerini önce kendinizin çözmeye çalışmasını tavsiye ediyoruz.Problemin derinine inip çözdükten sonra zaten sorunları ortadan kaldıracaksınız.Takıldığınız problemi ise tekrar tekrar kontrol etmeli, nerede hata yaptığınızı tespit etmelisiniz.

Eğer tespiti ne kadar çok kendi kendinize deneyimleyebilirseniz, soruları çözme ihtimaliniz o kadar yüksek olacaktır.

Hazırlamış olduğumuz tamamı çözümlü geometri testleri ile geometri formülleri ve ispatlarının sistematik bir şekilde kolaydan zora doğru, ayrıntılı, anlaşılır bir anlatım olmasına dikkat ettik.

YKS-TYT-AYT Geometri Soru Bankası ile Geometri formülleri ve ispatları PDF dosyasına indir butonuna tıklayarak erişebilirsiniz.

Bölüm 1-) TYT-AYT Geometri PDF Testleri İndir (1-40 sayfa)

pdf geometri

Bölüm 2-) TYT-AYT Geometri PDF Çözümleri indir (41-79 sayfa)

pdf geometri

Bölüm 3-) TYT-AYT Geometri PDF Formüller ve İspatları indir (80-92 sayfa)

pdf geometri

GEOMETRİ TEST PDF İNDİR

doğruda açılar test pdf

Doğruda Açılar Test-1.pdf

doğruda açılar test pdf

Doğruda Açılar Test-2.pdf

üçgende açılar test pdf

Üçgende Açılar Test-1.pdf

üçgende açılar test pdf

Üçgende Açılar Test-2.pdf

dik ve özel üçgenler test pdf

Dik ve Özel Üçgenler Test-1.pdf

dik ve özel üçgenler test pdf

Dik ve Özel Üçgenler Test-2.pdf

ikizkenar üçgen test pdf

Dik ve Özel Üçgenler Test-3.pdf

ikizkenar üçgen test pdf

Dik ve Özel Üçgenler Test-4.pdf

eşkenar üçgen test pdf

Dik ve Özel Üçgenler Test-5.pdf

üçgende alan test pdf

Üçgende Alan Test-1.pdf

açı-kenar bağıntıları test pdf

Açı-Kenar Bağıntıları Test-1.pdf

üçgende açıortay bağıntıları test pdf

Üçgende Açıortay Bağıntıları Test-1.pdf

çokgenler test pdf

Çokgenler Test-1.pdf

yamuk test pdf

Yamuk Test-1.pdf

çemberler test pdf

Dikdörtgen-Kare Test-1.pdf

ASYA GEOMETRİ

Asya Geometri

Detaylı bilgi için tıklayınız.